İade ve İptal Prosedürü

 

Sipariş edip satın aldığınız ürünü teslim aldıktan sonra olası bir sorundan dolayı iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken prosedür aşağıdaki gibidir. Lütfen sağlıklı ve doğru bir ürün iade süreci için aşağıdaki metni dikkatle okuyup uygulayınız...
Siparişlerinizi henüz kargoya verilmeden kolayca iptal edebilirsiniz.
Satın almış olduğunuz ürün, sitede belirtilen üründen farklı, kusurlu, eksik veya bozuk çıkar ise, aşağıdaki şartlara uymak koşulu ile İade yada Değişim olanağından yararlanabilirsiniz.
  • Ambalajı açılmamış olmalı, üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma olmamalı (kargo kaynaklı ise teslim alırken görevliye tutanak tutturulup, teslim alınmamalıdır), ürün kullanılmamalıdır.
  • Satın alınan ürün kısmen de olsa kullanılmamış ve tüketilmemiş olmalıdır.
  • Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür.
  • Kargo teslim tarihinden itibaren yasal iade süresi olan yedi (7) günlük süre geçmemiş olmalıdır.

 

Yukarıdaki şartların iade etmek istediğiniz ürünler için geçerli olduğunu düşünüyorsanız, müşteri temsilcimiz ile telefon (0264 592 0405) yada e-posta ([email protected]) yolu ile irtibata geçerek iade konusunda onay almanız gerekmektedir. E-posta yolu ile alınan onaylar, iadeniz için bir zemin oluşturmakta ve takibi yapılabilmektedir. İade talebiniz olumlu olarak karşılandıktan sonra, iade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri, ürün faturası, sipariş numaranızı da içeren bir dilekçe veya iade notu ile;
Bühler Çikolata, Mahmudiye Mah. İzmit Cad. No: 25/2-1 Sapanca | SAKARYA adresine, teslim aldığınız kargo kutusu içerisinde, aynı kargo firması aracılığı ile "karşı ödemeli olarak" gönderiniz. İade ve değişimlerde KARGO BEDELİ TARAFIMIZA AİTTİR.

 

Önemli !
FARKLI KARGO FİRMALARI İLE YAPILAN KARŞI ÖDEMELİ GÖNDERİLER KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR. LÜTFEN ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ KARGO FİRMASINI "SARSANA ÇİKOLATA" ALICI ADI İLE KULLANARAK GÖNDERİMDE BULUNUNUZ. BİZE İLETMİŞ OLDUĞUNUZ İADE VEYA DEĞİŞİM TALEPLERİNİZ İLE İLGİLİ E-POSTA YADA TELEFON İLE TARAFIMIZDAN ONAY VERİLMEDEN LÜTFEN GÖNDERİMDE BULUNMAYINIZ.

 

İadesi kabul edilemeyen ürünler;
 
  • Yukarıdaki ürünler için tanımlanan şartlara uygun olmayan ürünler
  • Saklama koşullarında belirtilen koşullara uyulmayan hallere maruz kalmış ürünler
  • Özel sipariş ile kişiselleştirilmiş, özel hazırlanmış, baskılı veya süslemeli ürünlerde;

 

siparişte belirtilen özellikler dışında bir ayıp veya kusur yok ise, iade kabul edilmemektedir. Tarafınızca gönderilen resimlere ait renk, kontrast, netlik gibi bozukluklar, logo gibi kurumsal materyallerdeki format yanlışlarından kaynaklı renk ve doku bozulmaları, yazım yanlışları, düşük cümle ihtiva eden mesaj veya metinler gibi elektronik ortamda tarafınızca gönderilen malzemeler iade veya değişim nedeni olamaz. Gönderilecek materyallerin renk, doku, netlik, yazım olarak doğru ve olması gereken formatta gönderildiğinden (tarafınızca) lütfen emin olunuz. İlgili ürünlerde yer alan bu konulardaki açıklamaları dikkatle okuyup gerektiğinde 0264 592 0405 nolu telefondan veya [email protected] adresinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

İade süresi geçmiş ürünler;

 

Yasalarla belirlenen 7 günlük iade süresi geçmiş sorunlu ürünlerde iade veya değişim yapılamamaktadır. 
 
Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde; havale iadeleri 2 iş günü içinde, Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra kalan bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Kredi kartınıza ürün iade bedeli bankanız tarafından 1-5 gün içerisinde yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. 5 Gün ve daha fazla geçmiş ve hesabınıza yansımamış iadeler için bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir.

 

İade Sorunu Yaşamamak İçin

 

Sevkıyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo firma görevlisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Siz ürünü teslim aldıktan sonra, kargoda zarar gören ürünlerle alakalı herhangi bir iade işlemi yapamamaktayız.