Kuvertür Belçika Çikolatası
Kuvertür Belçika Çikolatası
Kuvertür Belçika Çikolatası

Kuvertür Belçika Çikolatası

Fiyat : ₺50,28(KDV Dahil)

Orijinal Belçika kuvertür çikolatası. Çikolata olarak yemek veya evinizde çikolatalı ürünlerde kullanmak size kalmış. 520gr.

Evde çikolata nasıl eritilir (Temperleme)?
- Daha kolay eriyebilmesi için kuvertürü bıçak yardımı ile bir kenarından başlayarak kesme/doğrama işlemi yapın. Veya mutfak rendesi yardımı ile kullanacağınız kadarını rendeleyin.

- Parçaladığınız veya rendelediğiniz kısmı bir cam kaseye alın.

- Cam kasenin üzerine oturabileceği, tabanına değmeyeceği bir tencere kullanın ve tencerenin içerisine yaklaşık 1 su bardağı su koyun. Cam kase tencerenin dibindeki suya değmemeli.

- Kısık ateş üzerine koyun. Yavaşça ısınan suyun buharı ile cam kasedeki çikolata erimeye başlayacaktır. Sürekli karıştırarak ısının çikolata içerisinde dağılmasını sağlayın. Sabırlı olun, kendi halinde erimeye bırakmayın.

- Her parçanın eridiğini gözlemlediğinizde, pürüzsüz bir kıvam elde etmiş olacaksınız. Şimdi cam kabı tencereden alın. Mutfak tezgahınızdaki mermer yüzeyi iyice temizleyin ve nemini kağıt havlu ile alın. Bu temiz mermer alana, cam kasedeki erimiş çikolatanın 2/3 ünü dökün. Silikon spatula yardımı ile sürekli karıştırın. Mermerin serinliği ile karıştırdığınız çikolatanın kıvamının hafiften katılaştığını gözlemleyeceksiniz.

- Spatulaya yapışan çkolatanın artık zor aktığını fark ettiğinizde, mermerdeki bütün çikolatayı sıyırıp, cam kasede kalan 1/3 lük kısmın üzerine tekrar geri koyun. İyice tekrar karıştırın.

- Çikolatanız temperlenmiştir. Hazırladığınız kalıp veya yağlı kağıt üzerine dökerek, dilediğiniz içeriği ekleyerek kendi çikolatanızı yapmaya artık hazırsınız.

 

 

 

Cocoa Horizons Foundation

Bugün, Finest Belgian Chocolate için en iyi kakao çekirdekleri gerekiyor. Bunun yarınlarda da olabilmesi için, satın aldığınız her Finest Belgian Chocolate paketinin bir bölümüyle, Cocoa Horizons Foundation aracılığıyla sürdürülebilir kakao yetiştiriciliğine, Callebaut tarafından yeniden yatırım yapılır.